A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Emir - Von Per Neve


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

10/08/2017

2017-08-10T20:53:22

je bo pishman e di po kjo mo ska rendsi
nuk mun mu kthy kur don nuk ka mundsi kuptom
ke pas aftsi dikur, per mem mashtru dikur
e ki pas leht me mu po ski me pas mo kurr
nuk du me tpa, nuk du me dal, nuk du me t vre
nuk du me tnal, nuk du me tfal, as sdu mu shpreh
une mo nuk shitna e ti nuk mun mem ble
shpesh jom ka merzitna po hiq so tu ja vle
per shka je kthy? cili osht arsyetimi jot
shka tboni per me ardh, mu lut para mu me lot
ti dje ishe ma ndryshe, dje u sillshe ftoft
ti vet gjithçka e prishe, sha po lyp pi meje sot
ke menu se un ta fali, saher gabime bon
e mar fajin permi vete saher qe ti um fajson
ndoshta kshtu u msove amo un faj skom
tash mun me thon ti ndrrove, po hala i njejti jom
kshtu jam kon shum koh, po kurxho skom bo
kom pas shum me thon, po nuk kom qit zo
jo un nuk t gjykoj, po veq zotit ja lo
ti kishe nejt me mu veq tum kishe dasht ni tro

refren:
nuk u kon per mu e leht me tlon
as lamtumir me t thon
sa shum e vshtir u kon

nuk kom dasht me met pa ty
un kom lyp prap me u kthy
u bo von gjithqka u kry, me ty

2:
Jom i aft ja dal, un kom ftyr moral
ti po shitesh njejt po nuk je, um fal
kom met pa kurxho po pi ty sen smar
e kejt qato qe ti fala, i ki hallall
ti mki qit posht, mke thon fjal, jasht mki hedh
po un sta kthej kurr me t njejten monedh
se monedhat tua kunder meje spaten vler
e ti hala pe rren veten e pom zavendson me tjer
ta kom mshel ket der, mos trokit nket der
shpirt e zemer tkam dhon, n shpirt e n zemer mki ter
a pe sheh jom shterr hej, sha po don ma shum
kur ti vet je qajo qe i dhave fun
me durt e tua ti um qove mue larg
me fjalt e tua ti mlargove pak nga pak
kurr si vune re se mu pak um hine n hak
kallxom pse u ktheve tash? se spo muj me tpa prap
e tash besom se e kom, shum seriozisht
hala m teston po provon, shum seriozisht
je ka gabon me mu sbon, mdole dardh me bisht
e pra ket her ka ti muj me bo veq me gisht..


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019