Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  2850
 • Emri i Vërtetë:
 • Ruensa Haxhiaj
 • Vendlindja:
 • Tiranë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 25 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Enca është një këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Enca, (ose ndryshe Ruensa Haxhiaj) filloi karrierën e saj në moshë shumë të vogël duke konkurruar nëpër festivale femijesh dhe talent show. Kjo ishte dhe koha ku ajo filloi te evidentohej për talentin e saj në këngë e interpretim dhe bukurinë e saj duke marrë keshtu që në moshë të herët epitetin “yll”. Daljet e saj të para në skenë kanë qënë në moshën 9 vjecare në spektakle si “Zërat e Rinj”, “Një këngë për ty”, “Promofestival” etj. Muzika ka qën...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrëse në

The Voice Of Albania

Ish-Anëtare e labelit

O.T.R.

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Faqja

Zyrtare

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Profili

Snapchat

Kanali

Youtube

Komente

511 🔥Self Made (The Singles Collection) (2017)

★★★★


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (108)

3
5
20
2
1
4
3
2
6
4

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Eni Koçi

Arilena Ara

Kejsi Tola

Greta Koçi

Xhensila Myrtezaj

Elhaida Dani

Klea Huta

Beatrix Ramosaj

Ava Max

Era Istrefi

Tags: Enca, Enca Haxhia, Ruensa Haxhiaj, Ensa


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet