A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Tema: Poezi Dashurie

Nën Hënën Dhe Qiellin

Më mirë një qiell pa yje
Se një yll pa qiell
E pastër nata në pyje
Kur mungon i nxehti diell.

Më mirë ne të dy
E askush tjetër
Të ndjej frymëmarjen e të të puth në sy
Të mos ndjej mungesën e hënës së vjetër.

Në amshimin e hijes së muzgut
Ku nuk kuvendojmë
Ku përherë me ngut
E nisim me dashuri e ashtu e përfundojmë.

- poezi nga Endri Nazarko


- Poezia u dërgua nga Nazarko -

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019