Më mbaj mend (për 1 muaj)

Endrit Duraku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshqit ♓
BIOGRAFIA: Endrit Duraku është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava dhe popullore dasmash. Jeton dhe vepron në Prishtinë. Fillet e para të karrierës së tij shihen që nga bankat shkollore, ndërsa në vitin 2000 fillon të këndon nëpër dasma. Albumin e parë e realizon në vitin 2004, ndërsa si bashkëpunime më të hovshme, me Florent Boshnjakun, dallohen këngët: "Njëherë më thuaj", dhe në vitin 2008 kënga "Ke me m'lyp". Më datë 7 Shkurt 2009, Endrit Duraku publikon videoklipin "Nje Here Ma Thuaj". Në vitin 2011, Endrit Duraku publikon a...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë KomentLive (2013)

Live (2011)


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Agron Ahmeti

Meti Maloku

Burim Hoxha

Valon Rama

ZeeroMan

Hysni Zeqiri

Merytoni

Ergin Brahimi

Acidi

Monny

Tags: Endrit Duraku


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet