Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eneda Tarifa

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  624
 • Vendlindja:
 • Tiranë 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 38 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Eneda Tarifa është një këngëtare dhe autore këngësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Eneda Tarifa, një nga këngëtaret më të spikatura të muzikës së lehtë shqiptare, që prej fillimit të viteve 2000 la gjurmë të pa kontestueshme fillimisht me hitin e saj të parë “Ika larg”. Ky sukses do të pasohej nga dhjetra këngë, koncerte e gara muzikore ku Tarifa ka shkëlqyer gjithmonë, shpesh duke u vlerësuar me çmime të rëndësishme në rajon. Muzika ka qënë gjithmonë pasioni i saj më i madh, por jo i vetëm. Tarifën e kemi parë si moderatore të...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrëse në

Eurovision

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

2 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (8)

13
10
18
3
2
10
9
0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Rezarta Shkurta

Rezarta Smaja

Lili Gjidodaj

Juliana Pasha

Elia Zaharia

Eltina Minarolli

Jonida Maliqi

Alketa Vejsiu

Çiljeta

Ingrit Gjoni

Tags: Eneda Tarifa, Eneida Tarifa, Eneida Tarifaj, Enejda Tarifa


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet