Eneda Tarifa

Ja Sa Ka Kushtuar Klipi I Eneda Tarifës Në Eurovision

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
[19-03-2016]
Këngëtarja Eneda Tarifa pak ditë më parë ka lansuar këngën e saj të re "Fairytale" me të cilën do të na prezantojë në Eurovision 2016.

"Fairytale" është publikuar edhe me videoklip në youtube, për të cilin është punuar me një përkushtim mjaft të madh.

Por Eneda është ballafaqur me një varg ankesash & ofendime nga shikuesit të cilët nuk janë të kënaqur aspak me këngën, e aq më pak edhe me videokilipin.

Sipas tyre veshja e Enedës në klip e cila është realizuar nga Bora Kokëdhima(një nga stilistet më të mira në Shqipëri) nuk është aspak e përshtatshme me këngën.

I pyetur për realizimi8n e klipit, Martin Leka, drejtor i RTSH-së ka bërë të ditur shumën e parave që është harxhuar për këtë klip dhe veshjet.

Përshtypjet e para janë të mira. Klipi kushtoi 5 mijë euro dhe për ata që s’e kanë pëlqyer, unë jam indiferent. E them këtë pasi përderisa ata që bëjnë këtë veprim me një dislike, nuk janë të zgjuar të kuptojnë se çfarë simbolizon ai “kapuçi i kuq”, që Eneda vendos në kokë. Pra deri kur të kuptojnë se ç’do të thotë “duvak”, një mbulesë që vendosnin nuset shqiptare dikur në kokë, s’kam ç’them. Autorët e këngës dhe regjisori e menduan si element, por që në rrjetet sociale u keqkuptua, duke u krahasuar me veshjet e serialit indian “Bidaii”.

Në lidhje me faktin se si do të jetë perfomanca në Eurovizion e Eneda Tarifës, Leka përgjigjet. “Nuk di të ketë koreografi. Eneda do të jetë në qendër dhe tre backvocalet. Mund të them që do të ketë efekte në skenë, ndërsa veshja është surprizë. Sa për pritshmëritë, ne synojmë një përfaqësim origjinal, dinjitoz të Shqipërisë. Shpresojmë në mbështetjen e gjithë shqiptarëve që jetojnë jashtë kufijve tanë politike”, tha ai.
 (B.A/Teksteshqip.Com)

Ja Sa Ka Kushtuar Klipi I Eneda Tarifës Në Eurovision

  Eneda Tarifa - Fairytale [Teksti dhe Klipi]

Komente 0