A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eneda Tarifa

Vendlindja: Tiranë  
Jeton dhe vepron në  
Mosha: 35 Vjeç
Ditëlindja: 30 Mars 1982
Shenja e Horoskopit: Dashi

Këndon kryesisht: Pop

Eneda Tarifa është një këngëtare e njohur. Ajo ka patur suksese te jashtezakonshme dhe nuk mund te harrohet kenga "Ika larg", ku me vokalin e saj shpertheu dhe mallengjeu shume njerez. Ka punuar dhe punon si moderatore. Per disa kohe ishte modeatore e programit "Portokalli" ne Top Channel. Ka marre pjese ne shume festivale dhe ka realizuar disa videoklipe.

Në Dhjetor 1997, Sajmir Çili & Enida Tarifa marrin pjesë në Festivali i 36-të në RTSH me këngën "Yjet E Shpreses".

Në Dhjetor 2000, Eneda Tarifa merr pjesë në Festivali i 39-të në RTSH me këngën "A Jeni Ju Si Une".

Në Nëntor 2001, Eneda Tarifa merr pjesë në Kënga Magjike 2001 me këngën "Ika Larg".

Në Dhjetor 2003, Eneda Tarifa merr pjesë në Festivali i 42-të në RTSH me këngën "Qendroj".

Në Qershor 2005, Eneda Tarifa merr pjesë në PoliFest 2005 me këngën "Syte Nga Ti".

Në Nëntor 2006, Eneda Tarifa merr pjesë në Kënga Magjike 2006 me këngën "Rreth Zjarit Tënd", ku pati mjaft sukses madje arriti edhe të rrëmbejë Cmimin "Cesk Zadeja".

Në Qershor 2007, Eneda Tarifa merr pjesë në Polifest 2007 me këngën "Mos Harro", ku pati mjaft sukses pasi qe kjo kenge u mirprit dhe u duartrokit mjaft nga publiku, madje u cilesua si nje nga kenget me te mira te ketij festivali nga shume kritikë muzikorë.

Në Dhjetor 2007, Eneda Tarifa merr pjesë në Festivali i 46-të në RTSH me këngën "E Para Leter".

Më datë 24 Gusht 2008, Eneda Tarifa publikon videoklipin "Nuk Mund Te Marresh", në bashkëpunim me Fabi, Produkt 28.

Në Nëntor 2008, Eneda Tarifa merr pjesë në Kënga Magjike 2008 me këngën "Zeri Im", ku rrembeu cmimin “Cmimi Fun Tune” dhe u vleresua me 577 pike nga vete artistet e ketij festivali.

Në Maj 2010, Eneda Tarifa merr pjesë në Top Fest 7 me këngën "Me Veten" ku fitoi çmimin e pare.

Më datë 23 Shkurt 2015, Jon Tarifa publikojnë videoklipin "Together", në bashkëpunim me Eneda Tarifa. Me këtë këngë, Jon Tarifa marrin pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 14 në vitin 2015.

Në Dhjetor 2015, Eneda Tarifa merr pjesë në Festivali i 54-të në RTSH me këngën "Përrallë".

Më datë 13 Mars 2016, Eneda Tarifa publikon videoklipin "Fairytale". Muzika e këngës u punua nga Olsa Toqi, teksti u shkrua nga Olsa Toqi.

» Dërgo Korrigjime »

Punuan Biografinë:  Annonim  

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  85

  • Eneda Tarifa ka këto rrjete sociale:


Më shumë artikuj nga Eneda Tarifa »
teksteshqip.com © 2007 - 2018