Më mbaj mend (për 1 muaj)

Devqa

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  38
 • Emri i Vërtetë:
 • Altin Devqa
 • Vendlindja:
 • Neubrandenburg 
 • Mosha:
 • 20 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Devqa është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Altin Devqa i njohur si Devcha lindi ne Gjermani me prinder kosovar. Devcha eshte reper, kengtar dhe tekstshkrues. Karriera e Altinit filloi ne Mars 2017 pas publikimit te kenges “Hala”. Më datë 24 Mars 2017, Devcha publikon videoklipin "Hala". Më datë 21 Prill 2017, Devcha publikon videoklipin "Po Du". Më datë 14 Korrik 2017, Devcha publikon videoklipin "Xfeelin'". Më datë 29 Dhjetor 2017, Devcha publikon videoklipin "Robin Hood / Sk...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Kanali

Youtube

Profili

Facebook

Profili

SoundCloud

Instagrami

Zyrtar

Profili

Twitter

Komente

Asnjë KomentI Vogël O' Rritë (2020)

☆☆☆☆☆


  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Dardan Albano

Diamant Balidemaj

Mc Qlira

Don E-C

Nitinjo

Ricku

Bad Sight

Aga B

W.G.

Pimpex

Tags: Devqa, Devcha, Engerd Tiger, Altin Devqa


Komente mbi këtë artist