Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eni Koçi
  • Vendlindja:
  • Berat 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 25 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 5 Korrik 1996
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  1830
Këndon kryesisht: pop

Eni Koçi është këngëtare dhe autore këngësh shumë e njohur. Kengen e ka filluar ne moshen 7 vjecare dhe dha rezultatet e para qe ne moshen 10 vjec nga ku fitoi çmimin e dyte ne Festivalin Kombetar per Femije me kengen "Dhoma me Lodra".

Ne Nentor te vitit 2008, realizon kengen e saj te dyte "Shprese kerkon nga ti" qe u realizua dhe si vidioklip. Kjo kenge dhe vidioklipi i saj pati nje sukses te jashtezakonshem ne tregun Muzikor Shqiptar.

Ne Mars 2009, realizon kengen e saj te trete, por kete rradhe ne bashkepunim me motren e saj Greta Koci. Kenga titullohet "Ne Bejme Dem" dhe xhirimet e vidioklipit perfunduan me daten 13 Maj 2009 u promovua ne te gjitha kanalet televizive muzikore Shqiptare.

Në Nëntor 2010, Eni Koçi & Capital T marrin pjesë në Kënga Magjike 2010 me këngën "Diva".

Më datë 9 Prill 2011, Noizy & Eni Koçi publikojnë videoklipin "So Hot". Me këtë këngë, Noizy & Eni Koçi marrin pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 në vitin 2011.

Në vitin 2012, Eni Koçi publikon albumin "Love Me".

Më datë 22 Gusht 2013, Eni Koçi publikon videoklipin "Tek Ty". Muzika e këngës u punua nga Eni Koçi, Big Bang, teksti u shkrua nga vetë Eni Koçi. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics.

Më datë 28 Dhjetor 2013, Eni Koçi publikon videoklipin "My Papi", në bashkëpunim me Staz. Muzika e këngës u punua nga vetë Eni Koçi, teksti u shkrua nga vetë Eni Koçi. Videoklipi u prodhua nga Urban Graphics.

Më datë 30 Qershor 2014, Eni Koçi publikon videoklipin "Motivi Im". Muzika e këngës u punua nga vetë Eni Koçi, teksti u shkrua nga vetë Eni Koçi. Videoklipi u prodhua nga Alexander Video.

Më datë 15 Janar 2015, Greta Koçi & Eni Koçi publikojnë videoklipin "S'jam Jetime". Muzika e këngës u punua nga Ilir Berani, teksti u shkrua nga Ilir Berani, ndërsa për orkestrimin u kujdes Ardian Kastrati. Videoklipi u prodhua nga Alexander Video.

Më datë 3 Dhjetor 2015, Greta Koçi, Eni Koçi & Gold AG publikojnë videoklipin "Me Mu".

Më datë 6 Janar 2016, Eni Koçi publikon videoklipin "Si Dikur".

Më datë 25 Maj 2016, Eni Koçi publikon videoklipin "S'po T'gjej Mo". Videoklipi u prodhua nga Max Production.

Më datë 1 Janar 2017, Eni Koçi publikon videoklipin "S'je Per Mu".

Më datë 7 Prill 2017, Eni Koçi publikon videoklipin "Your Love". Muzika e këngës u punua nga Elgit Doda.

Më datë 27 Qershor 2017, Eni Koçi publikon videoklipin "Hold Up", në bashkëpunim me Blake.

Më datë 14 Tetor 2017, Genc Prelvukaj publikon videoklipin "Vetem Ti Je", në bashkëpunim me Eni Koçi. Muzika e këngës u punua nga Genc Prelvukaj (Gentz), teksti u shkrua nga Genc Prelvukaj (Gentz), Eni Koçi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Genc Prelvukaj (Gentz). Videoklipi u prodhua nga Black Fish Entertainment.

Më datë 15 Dhjetor 2017, Eni Koçi publikon videoklipin "Shi Bie Ne Tirane", në bashkëpunim me Genc Prelvukaj.

Më datë 23 Shkurt 2018, Eni Koçi publikon videoklipin "Jemi Dashtë".

Më datë 31 Korrik 2018, Eni Koçi publikon videoklipin "Gabimet", në bashkëpunim me Mc Kresha. Muzika e këngës u punua nga Genc Prelvukaj (Gentz). Videoklipi u prodhua nga Black Fish Entertainment.

Më datë 28 Shtator 2018, Eni Koçi publikon videoklipin "Zemer", në bashkëpunim me Besnik Qaka. Videoklipi u prodhua nga Black Fish Entertainment.

Më datë 19 Tetor 2018, Genc Prelvukaj publikon videoklipin "Harrove", në bashkëpunim me Eni Koçi. Teksti u shkrua nga Eni Koçi, Genc Prelvukaj (Gentz).

Më datë 3 Nëntor 2018, Genci i propozoi të dashurës së tij, Eni Koçit, pas një lidhje të gjatë jashtë syrit të publikut dhe spekulimeve për relacionin e tyre. Dyshja nuk kanë përjashtuar mundësinë që të publikojnë album të përbashkët.

Më datë 14 Nëntor 2018, Eni Koçi publikon videoklipin "Sot". Muzika e këngës u punua nga vetë Eni Koçi, teksti u shkrua nga Eni Koçi, Gold AG. Videoklipi u prodhua nga Black Fish Entertainment.

Më datë 6 Mars 2019, Eni Koçi publikon videoklipin "Afer Teje", në bashkëpunim me Olsi Bylykun. Teksti i këngës u shkrua nga Eni Koçi & Olsi Bylyku. Produksioni audio u realizua nga Genc Prelvukaj.

Më datë 16 Maj 2019, Eni Koçi publikon videoklipin "Larg", në bashkëpunim me Elinel. Teksti i këngës u shkrua nga Genc Prelvukaj & Elinel. Videoklipi u prodhua nga Black Fish Entertainment, ndërsa produksioni audio u realizua nga Genc Prelvukaj.

Më datë 4 Korrik 2019, Eni Koçi publikon videoklipin "Bella", në bashkëpunim me Lindon. Producent i këngës është Genc Prelvukaj, gjersa për tekstin janë kujdesur vet Eni dhe Lindoni, duke shkruar secili pjesën e tij. Klipi i këngës është mjaft interesant, dhe në të Eni vjen me disa skena mjaft atraktive. Ana vizuale e projektit i është besuar produksionit BlackFish Entertainment.

Më datë 16 Tetor 2019, Eni Koçi publikon videoklipin "Sekreti". Muzika dhe teksti i këngës janë punuar nga Eni Koçi. Videoklipi u prodhua nga Black Fish Entertainment, ndërsa produksioni audio u realizua nga Genc Prelvukaj.

Më datë 3 Dhjetor 2020, Eni Koçi publikon videoklipin "Lamtumirë", në bashkëpunim me Fisnikët. Teksti i këngës u shkrua nga Genc Prelvukaj & Agim Gerguri. Videoklipi u prodhua nga Black Fish Entertainment, ndërsa produksioni audio u realizua nga Genc Prelvukaj.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Jonnaa    DiellzaEK  

Komente

63

Motra e

Greta Koçit

E fejuara e

Genc Prelvukaj

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Faqja

Zyrtare

Shto profile

të tjera


Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Eni Koçi »

Komente 63