A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Enkelejda Arifi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  71
  • Vendlindja:
  • Durrës 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 44 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Enkelejda Arifi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne dhe popullore e Shqipërisë së jugut. Enkelejda Alushi-Arifi eshte nje kengetare e cila kryesisht kendon kengen çame. Ne skene eshte paraqitur si nxenese, dhe nga ato vite ajo ka nje sirtar te plote muzikor. Si perkrahes dhe bashkepuntor i saj eshte djali i xhaxhat te saj, Hysni Alushi, dhe ky nje kengetar shume i dashur dhe popullor. Ajo eshte e martuar ne Gjilan, ku merr pjese ne Ansamblin e Gjilanit. Ka marre shume çmime e mirenjohje per kengen e saj. Enkelejda thote se: "Plage ne...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Mbesa e

Hysni Alushit

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


» Dërgo Një Këngë »

Nën Një Flamur Të Pandarë
Dhender Behesh Sot
Lule Moj
Se Ti Je Dashni
Toka Amë
Baladë Çame
Tradita Shqiptare
Dashurisë Sime
Pleqte Sevdalinj
Sonet Per Vete


Artistë Të Ngjashëm:

Lori

Lora Braha

Shqiponja Muhaxheri

Miranda Hashani

Emine Toska

Eliza Hoxha

Linda Morina

Diellza Kolgeci

Mimoza Mustafa

Elinara Shehu


Tags: Enkelejda Alushi, Enkelejda Arifi, Enkeleda Alushi, Enkeleda Arifi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018