A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Enkelejda Alushi & Hysni Alushi - Vaj E Mall Per Camerine


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  74

Fans' Comments

1 🔥🔥

05/10/2015

2015-10-05T10:18:17

See Also

Hysni Alushi


camerii na mori mallii
moj camerii
se ne vete u ndame nga halli
moj cameri
na mori maaaaaaaaallllii

enkleida:
gjyshi me kish thene e se kur jemi ndare
atje ke vellan qe kurre nuk e ke pare
shume kohe u mendova sa u be sahati
vajta te takoja vellane nga FILATI

hysni:
oo moj nusee e bukur
c'te solli ksaj ane
keshtu me te dukur
me dukesh si came

oo kur te shoh keshtu moj xhane
me jelek e me citjane
borzilok e manxurane
came e kaluar came

enkleida:
vij nga SHQIPERIA atje jam me shpi
jam nga CAMERIA came jam si ti
prinderit kur u ndane amanet ma lane
mos harro FILATIN atje ke vellane

hysni:
ngrihem nga sofati shqepem ne te qare
mos je motra ime vite ste kam pare
e kapa per floku e putha me mall
c'me kujtove nenen si kur te jete gjalle


refreni:

u ndame per se gjalli
s'njohim njeri-tjetrin motra snjeh vellanee
i riu te vjetrin 2x


u ulem se toku
shkrepem ne te qare
c"qe ky fati jone
te jetojme te ndare
ne kete bote te madhe ndodhin mrekulli
njerezit le te ndahen bashkohen nje dite

u ndame per se gjalli humbmë njeri-tjetrin
motra s'njeh vellane i riu te vjetrin
u ndame per se gjalli humbem njeri tjetrin
motra s'njeh vellane i riu te vjetrin

eeeeee CAMERII moj camerii copa-copa
vende-vende ti ne ate ane une ne kete ane
amanet pleqt na lan varret ti leme ne vatan
cameri moj cameri na mbeti loti ne si (sy)
gjith jeten pa te pare mbetem rrugeve te ndare
s'ka nje varr per te qare cameri moj cameri
se ku mbarova nuk e di si ti nuk pash ne gjith
dynjane po ta dish o cameri jesh dhe mbeta cam

refreni:

e ne kete bote te madhe ndodhin mrekulli njerezit le te ndahen bashkohen nje dite 2x


Lyrics submited by Vikena
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019