TEKSTESHQIP

Enkelejda Alushi & Hysni Alushi
Lule Moj
Lyrics

2x
Hysniu:
te besova ate dite
ate dite moj si u ndame
Enkelejda:
lotet qe derdhe nga syte
per mi vellon time rane

2x
oi oi lule moj
oi oi oi oi lule moj

lule moj qe te kan marre
lule moj po digjem malle

lule moj qe ste gezova
lule qe per ty jetova

2x
Hysniu:
une jetim dhe ti jetime
malluar per nje gji nëne
Enkelejda:
ti flije ne endren time
une flija ne endren tende

2x
oi oi lule moj
oi oi oi oi lule moj

lule moj qe te kan marre
lule moj po digjem malle

lule moj qe ste gezova
lule qe per ty jetova

2x
Enkelejda:
te dy ne detin e lotve
si nje vale ne dy brigje
Hysniu:
une dhender ne dasem tende
ti nuse ne dasem time

2x
oi oi lule moj
oi oi oi oi lule moj

lule moj qe te kan marre
lule moj po digjem malle

lule moj qe ste gezova
lule qe per ty jetova.

DËRGOI: