Më mbaj mend (për 1 muaj)

Entela Zhula

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  30
  • Vendlindja:
  •  
  • Mosha:
  • 31 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Entela Zhula është një këngëtare dhe autore këngësh e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ka kenduar qe 9 vjeç dhe prej vitesh kendon muzike live te zhanreve te ndryshme si rock'n'roll, blues, jazz, rock, latino etj. E diplomuar ne fakultetin e drejtesise, punon si juriste. Ka pasur deshire te jete showgirl dhe ka deshiruar te jete kengetare profesioniste. Ka kenduar per rreth 4 muaj ne El Cavaliero Club dhe ka qene vokaliste e grupit Zodiak. Në Dhjetor 2005, Denisa Macaj & Entela Zhula marrin pjesë në Festivali i 44-të në RTSH me...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrëse në

Star Academy Albania

Ish-Anëtare e grupit

Zodiak

Profili

Facebook

Komente

Asnjë Koment    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Nidora Gjyriqi

Lola Pink

Sheila Haxhiraj

Era Rusi

Kieda Budini

Emmy

Ertila Koka

Adelajda Xhamani

Orjola Xhemollari

Erga Halilaj

Tags: Entela Zhula, Entela Xhula, Zodiak


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet