Entela Zhula
Entela Zhula
Entela Zhula
  • Vendlindja:
  • Shqipëri
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 14 Korrik 1989
  • Horoskopi:
  • ♋ Gaforrja
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: pop
Entela Zhula është këngëtare dhe autore këngësh e njohur. Ka kenduar qe 9 vjeç dhe prej vitesh kendon muzike live te zhanreve te ndryshme si rock'n'roll, blues, jazz, rock, latino etj. E diplomuar ne fakultetin e drejtesise, punon si juriste. Ka pasur deshire te jete showgirl dhe ka deshiruar te jete kengetare profesioniste. Ka kenduar per rreth 4 muaj ne El Cavaliero Club dhe ka qene vokaliste e grupit Zodiak.

Në Dhjetor 2005, Denisa Macaj & Entela Zhula marrin pjesë në Festivali i 44-të në RTSH me këngën "Kur Zemra Prek Një Dashuri".

Në vitin 2007, Entela Zhula merr pjesë në Star Academy Albania 2.

Në Maj 2008, Entela Zhula merr pjesë në Top Fest 5 me këngën "Mbarim Pa Fillim".

Në Nëntor 2008, Entela Zhula merr pjesë në Kënga Magjike 2008 me këngën "Per Ty Kam Nevoje".

Në Maj 2010, Entela Zhula & Arber Kolonja marrin pjesë në Top Fest 7 me këngën "Jetoj Ne Ty".

Në Dhjetor 2010, Entela Zhula merr pjesë në Festivali i 49-të në RTSH me këngën "Stuhi Dhe Diell".

Në Qershor 2011, Entela Zhula merr pjesë në Top Fest 8 me këngën "Kete Nate".

Në Dhjetor 2011, Entela Zhula merr pjesë në Festivali i 50-të në RTSH me këngën "Ndjehem Bosh".

Në Maj 2012, Entela Zhula merr pjesë në Top Fest 9 me këngën "Ninulle Dashurie". Ajo vjen si kantautore me këtë rock baladë.

Në Dhjetor 2012, Entela Zhula merr pjesë në Festivali i 51-të në RTSH me këngën "Dyert E Parajses".

Në Maj 2013, Entela Zhula merr pjesë në Top Fest 10 me këngën "Ditar".

Në Nëntor 2013, Entela Zhula merr pjesë në Kënga Magjike 2013 me këngën "Human".

Në Dhjetor 2013, Edmond Mancaku & Entela Zhula marrin pjesë në Festivali i 52-të në RTSH me këngën "Vetëm Për Ty".

Në Maj 2014, Entela Zhula merr pjesë në Top Fest 11 me këngën "Ulkonja".

Në Nëntor 2014, Entela Zhula merr pjesë në Kënga Magjike 2014 me këngën "Jeto".

Në Dhjetor 2015, Entela Zhula & Niku Zhula marrin pjesë në Festivali i 54-të në RTSH me këngën "Muza".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »Pjesëmarrja Në Festivale:Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Entela Zhula »

Komente 0