Më mbaj mend (për 1 muaj)

Entela Zhula - Kete Nate  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Pjesëmarrëse në

Top Fest 8

Komente

Asnjë Koment

28/02/2011

2011-02-28T20:27:09+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Kete Nate" kënduar nga Entela Zhula.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Entela Zhula i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Luka Hajdini - Kete Nate

Kete Nate

Jo nuk mund te jesh
I vetem ne kete nate
Me ty jam

Jo nuk mund te rrish
Pa mua ne kete cast
Me ty flas

Ti me sheh
Por nuk flet
Une te dua ty
Pse ti hesht

Mendon se je vetem
Pa mua sheh jeten
Une te dua ty te fal
Ti shpresen ma ndez
Ti frymen ma jep
Une po te lutem
zemer kete nate

ref
si ndodh ne perralle
nje imazh irreal
jo nuk eshte enderr
vertete te kam prane
te dy atje lart
me yjet te flas
une te dua
te dua kete nate

Jo nuk mund te jesh
I vetem ne kete nate
Me ty jam

Jo nuk mund te rrish
Pa mua ne kete cast
Me ty flas

Jo jo jo
Pa ty jo nuk mundem te vazhdoj
Ti je ai
Qe dua prane
Ne kete nate

Ohhhhhh

ref
si ndodh ne perralle
nje imazh irreal
jo nuk eshte enderr
vertete te kam prane

te dy atje lart
me yjet te flas
une te dua
te dua kete nate

Mendon se je vetem
Pa mua sheh jeten
Une te dua ty te fal
Ti shpresen ma ndez
Ti frymen ma jep
Une po te lutem
zemer kete nate

ref
si ndodh ne perralle
nje imazh irreal
jo nuk eshte enderr
vertete te kam prane
te dy atje lart
me yjet te flas
une te dua
te dua kete nate

Hajzer Gjoshi - Kete Nate

Dua t´them diqka qe kurr sta kam than
je veq per mu kurr skom met lan
Tregomi ndjenjat tua tash sa jam me ty
hajde zemer ma thuaj ne sy
SHampanjen ta hapim vetem un e ti
ta mbajm ket sekret askush mos ta di
Pse sme thua te dua tii
me merr me vete mos me le

Reff: 2
Eja mtrego se sa me don
merrme me vete mos me le te vuaj
Dua t´them te jemi s´bashku ket naat
mos thuaj jo se m´vjen inat

Sa koh duhet te pres qe te jem rehat
sa koh te pres te jemi bashk
A esht e shkruar qe te vuaj un
apo eshte mekat qe te du kaq shum
SHampanjen ta hapim vetem un e ti
ta mbajm ket sekret askush mos ta di
Pse sme thua te dua tii
me merr me vete mos me le

Reff:2
Më Shumë Këngë Nga Entela Zhula:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet