Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Enver Shëngjergji

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.5 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Tiranë 
  • Mosha:
  • 71 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Enver Shëngjergji është një autor këngësh i njohur. Kompozitori Enver Shëngjergji i takon emrave që i kanë dhënë vlera muzikës shqiptare. Në aktivitetin e tij, për më shumë se 40 vjet krijimtari në gjininë e këngës së muzikës së lehtë dhe asaj popullore është vlerësuar nga publiku dhe kritika në festivale të ndryshme të këngës. Por kompozitori, i cili ka dhuruar këngë që dhe sot kanë mbetur në kujtesën e publikut shpreh keqardhjen e tij që për muzikën shqiptare ka humbur vëmendja e duhur. Kompozit...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Edmond Veizaj

De Vox

Zaho Balili

Maliq Lila

Aurid Gjini

Mark Kaftalli

Alqi Kareco

Gazmend Mullahi

Gjokë Beci

Kastriot Gjini

Tags: Enver Shëngjergji


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet