Më mbaj mend (për 1 muaj)

Enxhi Krasniqi

Enxhi Krasniqi
  • Emri i Vërtetë:
  • Angjelina Krasniqi Bardhaj
  • Vendlindja:
  • Peje 
  • Ditëlindja:
  • 19
  • Shenja e Horoskopit:
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  10

Enxhi Krasniqi është poete. Emri i vertet imi eshte Angjelina KRASNIQI Bardhaj...(shkaku pse nuk e perdori emrin tim eshte sepse Angjelina Krasniqi nese e perdori e ka vajza e tezes qe jemi gjenerat me te dhe qe edhe ajo jeton ne Peje...nderkaq Angjelina Bardhaj nuk mund ta perdori sepse e ka motra e bashkeshortit qe edhe ajo jeton ne Peje) keshtu qe si zgjidhje kam zgjedh emrin Enxhi Krasniqi Bardhaj sepse shoqeria ime me njofin ma shume me kete emer pra Enxhi.

U shkollova ne gjimnazin Bedri Pejani drejtimi matematikor, ku dy vite jam shpallir nje nder nxaneset me te mira te gjimnazit...regjistrova Fakuletitn Teknik ku pas dy vitesh (per shkak te situates se asaj kohe,per shkak te marteses dhe largimit nga vendelindja )behet nderprerja...Sot jetoj dhe punoj ne gjermani dhe perpiqem te jeme nene dhe bashkeshorte e mire.

» Dërgo Korrigjime »

» Poezitë »

Komente

Asnjë Koment


Komente 0