Më mbaj mend (për 1 muaj)

Enxhi Nasufi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  71
 • Vendlindja:
 • Bulqize 
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri 
 • Mosha:
 • 25 Vjeç
 • Shenja e Horoskopit:
 • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Enxhi Nasufi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Enxhi Nasufi eshte nje vajze shume e talentuar me nje vokal perfekt. Ka marre pjese ne shume festivale kengesh. Ka marre pjese edhe ne emisionin "Fresk Fare" ku ka realizuar kolonen zanore te emmisionit me titull "Marrim fryme shqip". Me pas Enxhi zbuloi talentin ne X Factor. Aty ajo u quajt "uragan i estrades". Mentori i saj ishte Pandi Laco dhe arriti deri nje gjysem finale. Në Gusht 2008, Enxhi Nasufi merr pjesë në Festivali I 46-te Shkoder...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Pjesëmarrëse në

The Voice Of Albania

Pjesëmarrëse në

X Factor Albania

Instagrami

Zyrtar

Komente

11 🔥  Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

  Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (3)

44
8
4

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Arsinda

Adalena Seferi

Orjola Xhemollari

Linda Sadiku

Olta Boka

Selma Bekteshi

Xhesika Polo

Luana Vjollca

Kieda Budini

Dorina Garuci

Tags: Enxhi Nasufi


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet