Më mbaj mend (për 1 muaj)

Era Rusi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  818
  • Vendlindja:
  •  
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Era Rusi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Përfaqësuese e Shqipërisë dhe fituese e çmimeve kombëtare dhe ndërkombëtare: 1996 Cmimi i Pare, Festivali i Zerave te Rinj, Tirane. 1998 GRAND PRIX, Festivali European i Femijeve, Tirane me kengen "Endrra jone" Music: Adi Hila, Lyrics:Jorgo Papingji. 1998 Cmimi i Katert, Festivali Boteror i Femijeve, Kairo-Egjypt me kengen "Nina-nana" Music & Lyrics: Adi Hila. 2003 Cmimi i Dyte, Talent show "Na i eukairia" (Ethet) Greece 2006 Burse studimi n...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Komente

3 🔥    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (10)

16
24
7
10
7
1
8
10
12
1

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Ertila Koka

Emmy

Zhaku

Entela Zhula

Adelajda Xhamani

Nidora Gjyriqi

Ingrit Gjoni

Eneda Tarifa

Zaimina Vasjari

Jonida Maliqi

Tags: Era Rusi


Komente mbi këtë artist


Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet