TEKSTESHQIP

Eralda Jashari
S'ta Fal
Lyrics

Si kujtim nje leter, e vjeter
me ka mbet nga ty
dikush tjeter nje leter pret nga ty
nje fotografi qe kisha me ty
u verbua nga lotet qe binin per ty

Nuk mjafton nje fjale
per keto ndjesi qe me fale ti
si nje zog pa krahe ne nje stuhi me le ti

REF.
Sta fal gabimin qe bone ti
sta fal e vrave shpirtin tim
sta fal gabimin qe bone ti
sta fal ti e vrave nje dashuri

Nuk kerkoj te kthehesh
dhe pse akoma ndjej
ngushelloj veten
se ne shpirt ste gjej
zemra pyet rahjet
pse nuk flasin dot
sa here pyes ndenjat
pergjigjet ishin lot