A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Eranda Libohova - Bota Iluzion


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  10

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/1997

1997-12-01T00:00:00

Participating in

Festivali i 36-të në RTSH


Fjalë dashurie, det mrekullie
Nga ty sa shpesh dëgjoja
Ku e dija unë kuptimin e tyre
Vetëm doja dashurinë unë të ndjeja…

Fjalën "Të Dua" nga buzët e tua
Më the të lutem shqiptoje
Nuk je hije që më ndjek ti mua
E vërteta ti je bota ty të dua...

Fluturoja me avionin
Qe e lindi imagjinata
Ku e dija unë kufirin
Ku ish dita, ku ish nata...

Le të vdisja asgjë s'doja
Bota ish në kraht e mia
Vetëm fjalë kisha dëgjuar
Është e çmëndur dashuria

(refren)
Çastin jetoj, s'dua të mendoj
Jeta është një film, është si një loojë...

Jeetoj ndonjëherë dhe kot
I trazuar shpirti gaz e lote...
E gjithë bota iluzion është
Iluzion…

Fjalë dashurie, det mrekullie
Nga ty sa shpesh dëgjoja
Ku e dija unë kuptimin e tyre
Doja doja dashurinë unë të ndjeja…

Nuk je hije që më ndjek ti mua
E vërteta ti je bota, ty të dua

Fluturoja fluturoja…

Dhe të vdisja asgjë s'doja
Bota ish në kraht e mia
Vetëm fjalë kisha dëgjuar
Është e çmëndur dashuria

(refren)
Çastin jetoj, s'dua të mendoj
Jeta është një film, është si një loojë...

Jeetoj ndonjëherë dhe kot
I trazuar shpirti gaz e lote...
E gjithë bota iluzion është
Iluzion…


Lyrics submited by Arianda.me-Cards (1)

2018-05-04 02:08:58
Fluturoja me avionin
Qe e lindi imagjinata
Ku e dija unë kufirin
Ku është dita, ku është nata.

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019