Më mbaj mend (për 1 muaj)

Eranda Libohova - Lypsarja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  13

Anes cep rruge, si hena e zbehur,
un ndrtiçoj
nga trupi e skuqur,nga dielli terlatur,
ne shi kerkoj
ndalu, o kalimtar
un kam uri dhe etje kam.
me fal, ti sado pak,
mi fal per jeten,

un lule shegen nga shpirti e nxorra si dega vet
ma mori era dhe frutin s'ja gezova dhe mbeta e shkret
lumi nga un buron, emer merr deti,
o det, degjo lyosaren.
zeri i saj jo, kurr nuk te genjen se
shterren krojet edhe lumi me ste vjen
O bot e madhe shikoma pak ne sy
shikoma lotin prej kristali
rruga me she lypsare
un jam shqiptare, jam shqiptare
shikoma pak ne sy,
shikoma lotin prej kristali
rruga me she lypsare
Un jam shqptare
veten nuk ta faal
Kur me shikoni, me doren zgjatur,
a ju friksoj?
jam un krijesa me krah te thyer,
si fluturoj
ndalu o kalimtar ,
un kam uri dhe etje kam
o njeri a me degjon
kerkoj per jeten


Ky tekst u dërgua nga Ina Kurti

Eranda Libohova - Lypsarja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Lypsarja".
3. Video është e këngës "Lypsarja", por nuk këndohet nga Eranda Libohova.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Eranda Libohova:


Komente 0