Erblina Syla Poezi
Erblina Syla

Tema: Poezi Për 28 Nëntorin


28 Nëntori

Në fushëbetejën e madhe
Shqiptari vdes në dorën e armikut
Por lufta s'ka mbaruar,
Sepse motra Marigon ka qebur flamurin
Një flamur të përbashkët për gjithë shqiptarët
Dhe Ismail Kadareja mori guximin
Dhe e vulosi flamurin në Vlorën e Shqipëris.
Që prej atëherë armikut iu dobësuan fuqitë
Dhe fitorja qe e shqiptarëve
Sepse nuk e humbën kurajon kurrë.

- Poezi nga Erblina Syla{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}

Komente 0