Erd1
Erd1

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Emri i Vërtetë:
  • Erdi Xhemollari:
  • Mosha:
  • 24 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 18 Korrik 1998
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja

Biografia

BIOGRAFIA: Erd1 është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo reggae. Erdi Xhemollari (lindur më 18 korrik 1998), i njohur profesionalisht si Erd1 është një DJ shqiptar dhe Producent nga Tirana. Në fillim të janarit të vitit 2019 ai lëshoi ​​"Smack That", një këngë që ribëhet nga bashkëpunimi zyrtar midis Akon dhe Eminem. "Smack That" ishte një këngë e vetë-lëshuar që i dha Erd1 një ekspozim të madh në të gjithë botën, kryesisht në Rusi dhe Ukrainë. Dalja e parë e madhe e Erd1 ishte në Shqipëri - "Colour Day Fes...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0