A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Erga Halilaj

Choose star rating

Rating:  3.1 / Votes cast:  13
  • Origin:
  • Vlorë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 32
  • Zodiac sign:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Erga Halilaj is a popular singer of Pop music. Ajo është pianiste dhe ka marrë pjesë në disa edicione të Festivalit të Këngës në RTSH, por edhe në Kënga Magjike dhe Top Fest. Prezantohet në edicionin e parë të Top Fest me këngën "Sens Jo Adoleshencës" në vitin 2004. Në Prill 2006, rikthehet në Top Fest 3 me këngën "Pa Ty" Një vit më vonë paraqitet në Kënga Magjike 2007 me këngën "Pa kthim", ku u shpërblye me çmimin për këngën më të mirë alternative. Në vitin 2008, Erga Halilaj pub...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Lili Gjidodaj

Rezarta Smaja

Alketa Vejsiu

Marjeta Billo

Çiljeta

Eltina Minarolli

Barbana

Olta Boka

Jonida Maliqi

Rezarta Shkurta


Tags: Erga Halilaj

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019