Ergi Agolli
Ergi Agolli

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Ergi Agolli është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqipërisë së jugut. Më datë 8 Qershor 2017, Ergi Agolli publikon videoklipin "Syte E Zemres". Më datë 20 Prill 2018, Ergi Agolli publikon videoklipin "Kolazh Popullor Jugu 2018". Për orkestrimin u kujdes Klodian Qafoku. Më datë 23 Dhjetor 2019, Ergi Agolli publikon videoklipin "Dalim", në bashkëpunim me Eriola Gushon. Teksti i këngës u shkrua nga Eriola Çuka Gusho....

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0