Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË
Ergi Dini

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  154
(1994-2016)  
  • Vendlindja:
  • Shkoder 
BIOGRAFIA: Ergi Dini është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe pop-rock. Ergi Dini lindi në Shkodër më 15 tetor 1994 dhe filloi të këndoje si solist në festivalet për fëmijë. Ai ishte vëllai i këngëtares së njohur Barbana. Ergi frekuentoi liceun artistik Jordan Misja në Tiranë dhe ishte një instrumentist shumë i mirë. Viti 2013 shënoi një kthesë në karrierën e Ergit. Ai vendosi të paraqitet në audicionet e X Factor Albania ku Ergi u shqua për një timber zëri mjaft të veçantë, një potencë mahnitëse vokale dhe interp...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

10 🔥🔥

Vëllai i

Barbanës

Fitues i

X Factor Albania

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Kartolina (3)

9
15
28

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Stiv Boka

Glenis Dume

Gerard Merdani

Deklan

KMC

Çartani

Tiri Gjoci

Xhevi

Elis Nova

Dylan

Tags: Ergi Dini, X Factor, Ergi


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet