A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ergin Brahimi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
  • Vendlindja:
  • Mitrovice 
  • Mosha:
  • 37 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Ergin Brahimi është një këngëtar i njohur. Ergin Brahimi përfundoi shkollën fillore në Mitrovicë, si dhe shkollën e mesme muzikore, dhe më pas vazhdoi në Fakultetin e Arteve, Departamenti i Muzikës, Kanto. Për një vit ai shërbeu në korin e kishës katolike në Mitrovicë dhe ishte anëtar i korit të qytetit. Në vitin 2003, ai është punësuar në "Institutin e Filarmonisë dhe Operës në Kosovë". Ai mori pjesë në të gjitha projektet e realizuara nga ky Institut, duke kryer rolet kryesore dhe dytës...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Toni

Edi Krasniqi

Hysen Smajli

Hysni Zeqiri

Driton Sopa

Nani-Style

Acidi

Valon Rama

Samir Aliu

Adrian Rusta


Tags: Ergin Brahimi, Ergini

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019