Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ergin Brahimi - Mirazh Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1I
Flas, me zhurmën e qetësisë
ku ndodhet thesari im?..
…paska ikur pa më lën mesazh,
E unë vazhdoj krijoj mirazh!..

***
Ëndrrën tonë ka braktisur.

refreni
Të ndjej, të ndjej,
n’dhomën bosh,
dhe në rrobat e lëna sosh,
gotën tënde shfrytëzoj, me buzëkuqin si njollë,
verën që pi ka shijën: pelin pa ty.

II
Pres, derën në mos troket,
ta shoh sërish, dritën e syve t’mi
…dhe ti them se më mungoj shumë,
Pa ty s’arrij as të fle gjumë…

***
Ky mirazh po më mbyt!..

refreni
Të ndjej, të ndjej,
n’jastëkun bosh
dhe në rrobat e lëna sosh,
gotën tënde shfrytëzoj, me buzëkuqin si njollë,
verën që pi ka shijën: pelin pa ty.

ura
Lotët e derdhur, qenkan terur tash!
Ajo më iku pa i thën “bon voyage »
ku do mbaroj ajo se di,
ne jemi mësuar të udhëtojm bashk të dy.

refreni
Të ndjej, të ndjej,
n’dhomën bosh,
dhe në rrobat e lëna sosh,
gotën tënde shfrytëzoj, me buzëkuqin si njollë,
verën që pi ka shijën: pelin pa ty.
Ergin Brahimi
Publikimi: 01/06/2009
Festivali: Polifest 2009


Ergin Brahimi - Mirazh
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mirazh".
3. Video është e këngës "Mirazh", por nuk këndohet nga Ergin Brahimi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ergin Brahimi:


Komente 0