Ergita Bahja
Ergita Bahja

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}Biografia

BIOGRAFIA: Ergita Bahja është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ergita Bahja daljen e parë në skenë e ka patur në moshën 5 vjeçe e gjysmë, duke bërë që muzika të jetë pjesë e pa ndarë e saj. Krahas muzikës, ka pasion edhe pikturën. Ka kënduar në skenat e qyteteve të ndryshme brenda vendit si: “Argjiro Fest” – Gjirokastër, “Bilbilat e Adriatikut”- Durrës, “Jehona e Kaltërsisë”-Tiranë, “Festivali i Këngës për fëmijë”- Fier etj. Për herë të parë me një këngë origjinale të saj është paraqitur në spektaklin muziko...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0