Erik Lloshi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  90
  • Emri i Vërtetë:
  • Enrikson Lloshi
  • Vendlindja:
  • Lushnjë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 30 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Erik Lloshi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop. Ai ka mbaruar "Akademinë e Arteve" për kanto në Tiranë dhe eshte shpesh i pranishem neper klube te ndryshme te nates. Ai ka marre pjese edhe ne shume festivale dhe ka publikuar shume videoklipe. Në Dhjetor 1992, Manjola Nallbani merr pjesë në Festivali i 31-të në RTSH me këngën "Ike Me Dallendyshet", në bashkëpunim me Erik Lloshi. Në Maj 2004, Enrikson Lloshi merr pjesë në Top Fest 1 me këngën "Sa E Veshtire Te Thuash Te Dua". Në Prill 2...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Anëtar i labelit

Threedots

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare
Artistë Të Ngjashëm:

Klejvis Saliaj

Silver Metka

Erjon Korini

Luiz Ejlli

Mateus Frroku

Adriano Rama

Joni Aliraj

Kristo Thano

Kelly

Ergys Shahu


Tags: Erik, Erik & Band, Erik Lloshi, Enrikson Lloshi

Erik Lloshi në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë