A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Erik Lloshi - Si Dukem Une Pa Ty


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  167

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

01/12/2013

2013-12-01T11:41:10

Lyrics:

Endrit Mumajesi

Music & Arrangement:

Kledi Bahiti

Participating in

Kënga Magjike 2013


S'të kam dashur kurrë me fjalë
se kam dashur shumë jo pak
një njeri mbetet njeri
për mua u bë gjithçka
do e gjej pa ty një vend
do e ndërroj dhe këtë planet
por e di do të shikoj
prapë diku në universin e pafund
se ngjan njësoj me rrugën ku më le

REFRENI:
Lamtumirën do ta them
1000 herë, por jo me zemër
lamtumirën do ta ndjej
s'do të shoh më aq më tepër
se nuk mund të harroj kurrë
dhe pse po shkon e s'je vetëm
të lutem ma thuaj në sy
si dukem unë pa ty

Do të gjesh gabim tek unë
nuk kam një, e di kam shumë
më të bukurin ti s'e di
prap të quaj dashuri
do jetoj dhe sot për ty
s'do e quaj një ditë jete
se si dje do të mendoj
do gënjej s'të kam menduar asnjë çast
dhe pse gjithë kohës unë për ty po flas.

REFRENI 2x:
Lamtumirën do ta them
1000 herë, por jo me zemër
lamtumirën do ta ndjej
s'do të shoh më aq më tepër
se nuk mund të harroj kurrë
dhe pse po shkon e s'je vetëm
të lutem ma thuaj në sy
si dukem unë pa ty

se nuk mund të harroj kurrë
dhe pse po shkon e s'je vetëm
(2x) të lutem ma thuaj në sy
si dukem unë pa ty


Lyrics submited by Etleva   Dorinda
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019