Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Erika Amankwah

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 11 Vjeç
BIOGRAFIA: Erika Amankwah është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Ajo ka origjinë afrikano-shqiptare. Ka studiuar violinë për tre vite dhe aktualisht studion balet. Pasioni i saj është vizatimi dhe stilimi, por pa dyshim ëndrra më e madhe e Erikës është të bëhet këngëtare dhe balerinë. Erika të bën për vete me natyrën e saj shumë simpatike, tepër energjike dhe të lirshme. Në vitin 2018, Erika Amankwah merr pjesë në Voice Kids Albania....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

Voice Of Albania

Shto profile

zyrtare    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

0

Krijo Një Kartolinë

Të Gjitha

STORY


Artistë Të Ngjashëm:

Anja Myrtaj

Kristel Qarri

Speranza Bregasi

Alina Jani

Uendi Goga

Olivja Jaupaj

Jasmina Dervishi

Patris Kacuri

Kleansa Susaj

Jasmina Hako

Tags: Erika Amankwah


Komente mbi këtë artist


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet