Erion Beqo
Erion Beqo

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


  • Vendlindja:
  • Tiranë Shqipëri
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri Shqipëri
  • Mosha:
  • 25 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 21 Gusht 1997
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♌ Luani

Biografia

BIOGRAFIA: Erion Beqo është një këngëtar i njohur. Erion Beqo, qe ne femijeri ka qene pjese e shume aktiviteteve muzikore ne shkolle. Konsiderohet si nje nder zerat me premtues te muzikes shqiptare pasi eshte nje artist me shume dimensione. Mund te kendoje cdo lloj rryme muzikore por kryesisht prodhon real rap dhe pop duke i shoqeruar me kercime te ndryshme. Per me shume se 8 vjet u largua nga muzika dhe iu dedikua sportit te basketbollit por tani eshte duke punuar fort per te sjelle dicka ndrysh...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje» Dërgo Një Këngë »


Komente 0