A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Erjon Beci

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  10
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 41
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Erjon Beci is a popular singer and songwriter of Pop music. Erjon Beci u shkollua ne Liceun Artistik Jordan Misja ne Tirane nga viti 1992-1996. Me pas kreu studimet ne Akademine e Arteve te Bukura ne Tirane ku u diplomua si Aktor. Ne vitin 1988, (10 Vjec) merr pjese ne Festivalin e Zerave te Rinj te organizuar nga Pallati i Pioniereve ne ate kohe ku ne mes qindra konkureteve fitoi cmimin si zeri me i bukur i femijeve ne Tirane. Ne vitet e Liceut u aktivizua ne shume koncerte por ai me i spikaturi ishte ku...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Neki Emra

Hekuran Krasniqi

Vedat Ademi

Driton Ajeti

Andin Randobrava

Flamur Cana

Andy Dj

Julian Mustafa

Altin Sulku

Ervin Bushati


Tags: Erjon Beci, Erion Beci

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019