Më mbaj mend (për 1 muaj)

Erkan Musliu
  • Vendlindja:
  • Kumanove 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Zvicër 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 15 Prill 1985
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♈ Dashi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  13
Këndon kryesisht: popullore moderne tallava

Erkan Musliu është këngëtar i njohur. Erkan Musliu lindi ne Kumanove ku dhe filloi karrieren e tij qysh ne moshe te re merrej me muzike. Ka kenduar ne shum discoteka te njohura si: Grand Palace, La roca, Duplex, Boleros ku dhe punon tanime me sukses te jashtzakonshem. Jeton ne Zurich / Zvicer.

Albumin e pare i cili titullohej "Qysh i ri ne gurbet" ne vitin 2000. Pastaj vazhdoi me album te dyte ne vitin 2002 me titull "Kurr".

Më datë 5 Dhjetor 2011, Erkan Musliu publikon videoklipin "Krejt Kofshin Fal".

Më datë 18 Mars 2013, Erkan Musliu publikon videoklipin "T'kam Hak".

Në vitin 2013, Erkan Musliu publikon albumin "Syte E Mi".

Në vitin 2014, Erkan Musliu publikon albumin "Dashnija Problem".

Më datë 13 Shkurt 2015, Valbona Spahiu & Erkan Musliu publikojnë videoklipin "Larg Nga Unë". Muzika e këngës u punua nga Naim Qukiqi, teksti u shkrua nga Naim Qukiqi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Naim Qukiqi, Eroll Dogani.

Më datë 2 Nëntor 2015, Erkan Musliu publikon videoklipin ritmik "Fale".

Më datë 4 Qershor 2017, Erkan Musliu publikon videoklipin "Zemer E Huaj".

Më datë 11 Maj 2018, Erkan Musliu publikon videoklipin "Çfare Dashnie".

Më datë 5 Gusht 2018, Erkan Musliu publikon videoklipin "Me E Mira". Videoklipi u prodhua nga MAX Production.

Më datë 16 Korrik 2019, Erkan Musliu publikon videoklipin "Nuk Din Zemra". Teksti i këngës u shkrua nga Kreshnik Avdiu, ndërsa orkestrimi u punua nga Nexhat Mujovi (Wirusi). Videoklipi u prodhua nga kompania MAX Production.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  arsimdiber  

Komente

Asnjë Koment

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera


Komente 0