TEKSTESHQIP

Erkan Musliu
Momenti I Ndarjes
Lyrics

Momenti i ndarjes nga mendja mka mbet
S'harohet e keqja as per 1000vjet
Me lotet e para te kam percjell
Me flajen e fundit ne zemer mke ther

Por lamtumiren sta thash asnjiher
Por lamtumiren sta thash asnjiher

Cka ndodh neser ku me dit
A jam gjall se di o shpirt
Prandaj po sot du met pa ty

Zoti ndor na ka te gjithve
Vetem aj nuk ben gabime
C'esht e shkrume ka me u ba

Cka ndodh neser ku me dit
A jam gjall se di o shpirt
Prandaj po sot du met pa ty

Zoti ndor na ka te gjithve
Vetem aj nuk ben gabime
Cesht e shkrume ka me u ba

Mos vdeksha zemer dhe njeher pat pa
Si ne koh te vjetra qe me mbajshe n'krah
Me ti puth pak buzet cka nuk kisha ba
Me lotet e kthimit plagt i kisha la

Me pas dit sa te dua kur nuk ishim nda
Me pas dit sa te dua kur nuk me kishe lan

Cka ndodh neser ku me dit
A jam gjall se di o shpirt
Prandaj po sot du met pa ty

Zoti ndor na ka te gjithve
Vetem aj nuk ben gabime
C'esht e shkrume ka me u ba

Cka ndodh neser ku me dit
A jam gjall se di o shpirt
Prandaj po sot du met pa ty

Zoti ndor na ka te gjithve
Vetem aj nuk ben gabime
C'esht e shkrume ka me u ba

DËRGOI: