Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ermal Meta - A Parte Te

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "A Parte Te".
3. Video është e këngës "A Parte Te", por nuk këndohet nga Ermal Meta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ermal Meta - A Parte Te  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Këngë e albumit:

"Umano"

Komente

Asnjë Koment

04/07/2016

2016-07-04T22:00:51+00:00Questo vecchio cortile che
ha un cancello sbiadito.
Una scritta sul muro
che mi ricorda qualcosa.

Una strada che porta
alla mia vecchia scuola.
Una moto che passa
come un pensiero di fretta.

Se fossi ancora qui con me,
ti farei vedere io
che la lezione d'amore che mi hai insegnato
l'ho imparata bene.

Sempre sarai
nella tasca destra in alto.
In un passo stanco dentro un salto in alto
che mette i brividi.

Sempre sarai
in un sorriso inaspettato
o in un appuntamento con il mio destino.

Una stanza che sembra
avere troppi ricordi.
Su un orizzonte di carta
rivedo i giorni in cui c'eri.

Se fossi ancora qui con me
ti farei vedere io
che la lezione d'amore che mi hai insegnato
io l'ho imparata bene.

Sempre sarai
nella tasca destra in alto.
In un passo stanco, dentro un salto in alto
che mette i brividi.

Per sempre per me sarai
in un sorriso inaspettato
o in un appuntamento con il mio destino
che non vedo in faccia mai,
che non ho visto mai.

Sempre sarai
l'eccezione di un difetto
un respiro lento
che scandisce il tempo
che nessuno ferma mai.
Per sempre con me sarai,
nella tasca destra in alto.
Ascolterai ridendo ogni mio segreto
che nessuno
A parte te
A parte noi...
ha visto mai.


Më Shumë Këngë Nga Ermal Meta:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet