Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ermal Meta - Schegge

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Schegge".
3. Video është e këngës "Schegge", por nuk këndohet nga Ermal Meta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ermal Meta - Schegge  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Umano"

Komente

Asnjë Koment

04/05/2016

2016-05-04T15:11:13+00:00Non ci sei mai
Nei miei giorni bui
E a volte penso che tu

abbia un'anima
più grande della Terra
così contieni anche me
e tutte le cose.

Così sfuggente, libera
sai come stringermi senza incatenare.
Non sei mai stata mia
eppure ti ritrovo in me
come un ricordo senza origine.

Cosa vuoi da me?
Lo sai che mi sfiorano
i pensieri che hai
non li afferro mai.

Così sfuggente, libera
Sai come stringermi senza incatenare.
Non sei mai stata mia
eppure ti ritrovo qui senza chiamare.
Così immensa e piccola
come un stagno di pensieri che
annega dentro un mare senza nome.

Così sfuggente, libera
sai come stringermi senza incatenare.
Non sei mai stata mia
eppure ti ritrovo in me, come un ricordo senza più
origine.
Senza più origine.


Më Shumë Këngë Nga Ermal Meta:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet