Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Ermal Meta - Bob Marley

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bob Marley".
3. Video është e këngës "Bob Marley", por nuk këndohet nga Ermal Meta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ermal Meta - Bob Marley  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Vietato Morire"

Komente

Asnjë Koment

09/11/2017

2017-11-08T23:00:00+00:00Ho visto il sole morire dopo la mezzanotte
Ho visto da non vederci per tutte quelle botte
I musicisti e puttane che neanche a carnevale

Roba da far venire la pelle d'oca al cuore
Avevo un amico che ho visto poi partire
Se cuba o Santo domingo difficile da dire
Ho visto amori infiniti rimpicciolire il mondo
la vita in un secondo ma non vedevo
Te che fai rima con me
Te che fai rima con me
Te che fai rima con me
na na na na

A volte ho visto la noia sputtare una poesia
Dieci anni di galera per chi ruba bigiotteria
Un pomeriggio d'estate cammino in riva al mare
accanto a me
è li che voglio trovare
Te che fa rima con me
Te che fa rima con me
Te che fa rima con me
na na na na

Cosa piu bella non c'è
Tu che fa rima con me
E canto senza un perché
na na na na
(Se tu fossi un superalcolico di gradazione 46
avrei gia un buco nello stomaco
e come Bob Marley non mi curerei
E se fossi davvero coraggioso in questo momento te lo direi
Aspetta un secondo te l'ho detto
Ora lo sai)
Che tu fai rima con me
Cosa più bella non c'è
E canto solo per te
na na na na
la la la la

(Se tu fossi un superalcolico di gradazione 46
la la la
avrei gia un buco nello stomaco
e come Bob Marley non mi curerei
E se fossi davvero coraggioso in questo momento te lo direi
in questo momento te lo direi
te lo direi
te lo direi
te lo direi
te lo direi
te lo direi


Më Shumë Këngë Nga Ermal Meta:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet