Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Ermal Meta - Amore Alcolico

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Amore Alcolico".
3. Video është e këngës "Amore Alcolico", por nuk këndohet nga Ermal Meta.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Ermal Meta - Amore Alcolico  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Këngë e albumit:

"Non Abbiamo Armi"

Komente

Asnjë Koment

13/01/2018

2018-01-13T14:50:07+00:00Come te
Mi sono inammazzato anch'io
E vomito poche parole che non hanno senso
Solo per
Riuscire a farmi spazio fra i pensieri che
Si affollano

Bere fa male
Il fumo uccide
Nessuno mai qui ti dirà che è peggio amare
Crea dipendenze
Pericolose
Mi servirebbe un po'
Di amore alcolico

Come te
Questa città è più bella quando è sera
Come te
Si veste bella per non stare sola
Sì, sei tu
L'assenza più presente che ci sia
Per me

Bere fa male
Il fumo uccide
Nessuno mai qui ti dirà che è peggio amare
Crea dipendenze
Pericolose
Mi servirebbe un po'
Di amore alcolico

Come te
Ricordo un po' i mondiali del '90
Sai che c'è?
La nostra foto mi emoziona ancora
Penso che
Il tempo è solamente una bugia
Io non so te
Lo inganno sempre con la nostalgia

Bere fa male
Il fumo uccide
E poi nessuno mai qui ti dirà
Che è peggio amare
Crea dipendenze
Pericolose
Ti chiedo scusa ma non so perché
Non mi fai bene
Il fumo uccide
La vita pure
Mi servirebbe un po'
Di amore alcolico


Më Shumë Këngë Nga Ermal Meta:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet