Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ermir Taja

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  • Tirane 
  • Mosha:
  • 48 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Ermir Taja është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe popullore e Shqiperisë së veriut. Ermir Taja është një këngëtar i muzikës pop rock folk.Ai e nisi karrierën e tij që në moshë të vogël duke studjuar violinë, piano, kanto dhe kitarë. Babai i tij Vilson Taja profesori i violinës në Liceun Artistik dhe pastaj profesor violine në një nga shkollat e muzikës në Tiranë, ishte njeriu i cili injektoi dhe frymëzoi Ermirin në fushën e muzikës për shumë vite me rradhë, derisa Ermiri mori bagazhin e duhur muzikor dhe shtysën për të vazhduar ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Profili

Facebook

Komente

Asnjë KomentEshte Nje Lume Ne Qytetin E Perendise (2013)

★★★★★


    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Artistë Të Ngjashëm:

Herbert Alemi

Avni Deliu

Gezim Demaj

Orhan Dushullovci

Jeton Nreca

Bajram Asllani

Jakup Demolli

Kujtim Beqaj

Dorian Matlija

Ralien

Tags: Ermir Taja


Komente mbi këtë artist