Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Audio Kërko Video

Ermira Babaliu - Kali I Bardhe  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  23

Komente

Asnjë Koment

01/12/2001

2001-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Ermira Babaliu"

Këngë e albumit:

"Kur Ti Me Mungon"
Kam kohe qe dua te ze
nje kale te bardhe
Te rend dite e nate
bashe me te neper savane

(dy here)
Rend kali, rend une, fryn ere
dhe shkelet bari ooo
Pse ik, pse largon, pse s'afrohet
vete ai kale

Si pune e etij kali te bardhe
eshte dashuria
Qe s'pati meshire aspak per
lotet e mia

(dy here)
Urimet i çoj une asaj
prej perendise
Qe kurre trishtim mos paste
prej dashurise

Vendosa dhe une nje dite
qe te largohem
Tek zhurmat, tek njerezit dhe vajzat
te mos afrohen

Perpiqem mundohem te ze
at' kale te bardhe
I vetem t'jetoj bashke me te
neper savane


Më Shumë Këngë Nga Ermira Babaliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet