Më mbaj mend (për 1 muaj)


Ermira Babaliu - Pa Dashuri Pa Xhelozi
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Pa Dashuri Pa Xhelozi".
3. Video është e këngës "Pa Dashuri Pa Xhelozi", por nuk këndohet nga Ermira Babaliu.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Ermira Babaliu - Pa Dashuri Pa Xhelozi Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Këngë e albumit:

"Pres ..."

Komente

Asnjë Koment

01/12/2002

2002-11-30T23:00:00+01:00Porsi qirri po me tretet jeta
lotet e mija skane mbarrim
une shume kerkova por nuk gjeta
pak dashuri pak xhelozi....

Lerrme ne prere moj te te marre
dhe te ta heq ate merzi
na pret te gjitheve nje kryq mbi varr
pa dashuri, pa xhelozi

Pa pranvera pa gezim...
verrtitem rrugeve kot me kot
ajo qe desha me sme do
dhe kot nje tjeter sdashuron

Te pakten hidhme nje veshtrim
me thuaj ca me te vertete
se ti e di qe shpirti im
per ty u tret ne kete jete....

Te pakten falme nje shkendi
dhe te shohesh si do djeg
edhe nje mal edhe nje pyll
edhe nje pyll edhe nje det....

Akordet:

Gm A7
Porsi qirri po me tretet jeta
Dm
lotet e mija skane mbarrim
E7 A7
une shume kerkova por nuk gjeta
Dm
pak dashuri pak xhelozi....

Gm A7
Lerrme ne prere moj te te marre
Dm
dhe te ta heq ate merzi
E7 A7 Dm
na pret te gjitheve nje kryq mbi varr
A7 Dm
pa dashuri, pa xhelozi

Pa pranvera pa gezim...
verrtitem rrugeve kot me kot
ajo qe desha me sme do
dhe kot nje tjeter sdashuron

Te pakten hidhme nje veshtrim
me thuaj ca me te vertete
se ti e di qe shpirti im
per ty u tret ne kete jete....

Te pakten falme nje shkendi
dhe te shohesh si do djeg
edhe nje mal edhe nje pyll
edhe nje pyll edhe nje det...


Më Shumë Këngë Nga Ermira Babaliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë