Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!


CORONAVIRUS NË SHQIPËRI DHE KOSOVË

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Ermira Babaliu - Folme  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente

Asnjë Koment

01/12/2001

2001-11-30T23:00:00+00:00

Këngë e albumit:

"Kur Ti Me Mungon"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Folme" kënduar nga Ermira Babaliu.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Serenata Korçare. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Si është kjo jeta ime,
e mbushur me shqetësime,
nga dimri me acar, atëhere kur s'ka fjalë.
s'jetoj unë dot larg teje.

Mendoj unë ditë e natë,
s'më duhen as paratë,
përveç syve të tua,
që shumë aq shume i dua,
Kërkoj të rri pranë teje.

Pra ti folmë,
Folmë me zërin tënd,
folmë, mos më lendo më kot
xheloze dhe e bukur asgjë (s'lind dhe jeton)
mos rri ti më larg meje
kaq shumë mos më mundo.
Ti foli zemrës sime që fort të dashuron,
ti jepi jetes sime gëzimin qe kërkon.

Foli zemrës sime që fort të dashuron,
ti jepi jetës sime gëzimin që kërkon.Më Shumë Këngë Nga Ermira Babaliu:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet