A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ermonela Jaho

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  9
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Age:
  • 45
BIOGRAFIA: Ermonela Jaho is a popular singer of Classical music. Në Dhjetor 1992, Ermonela Jaho & Susana Gjokola marrin pjesë në Festivali i 31-të në RTSH me këngën "Më Jep Një Shpresë". U largua në vitin 1993 nga Shqipëria për në Itali me një bursë studimi, dhe më pas iu desh ta realizojë ëndrrën e ngjitjes në skena, përkrah artistëve të huaj. Ajo ka lindur në Shqipëri dhe filloi mësimet e saj të të kënduarit kur ishte vetëm gjashtë vjeç. Pas përfundimit të studimeve në shkollën artistike "Jordan Misja" në...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Official

Webiste

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Hirushe Xhemali

Elinara Shehu

Rovena Dilo

Elda Shabani (Madonna Shqiptare)

Vida Kunora

Enxhi Nini

Ermira Kola

Antigona Rustolli

Miradije Aliu

Antigona Sejdiu


Tags: Ermonela Jaho

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019