Më mbaj mend (për 1 muaj)

Erozioni - Korrupsion Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


ti je çka don me qenë
e jo çka dojn tjerët
kshtu un them…
ndoshta e kam gabim
por e di se kam “të drejtë”
ta them këtë mendim
ka shum njerëz
që këtë jetë e keqkuptojn
por un e du kët jetë
nuk du kot që t’a harxhoj
jo nuk du n’atë rrugë të shkoj
jo nuk mundem kshtu t’vazhdoj
jam ngop me politikë…

…ti

ti më the
padrejtësia gjithmonë do t’fitoj
mos harro
ku s’ka drejtësi ka korrupsion…

se në këtë lojë të ndytë
jemi zhytur un dhe ti
aty jemi te gjithë
për këtë sot jetojm n’errësirë
padrejtësi në fakulltet
Vala 900 e UNMIK
se parja është e ambël
e rreth saj gjithçka sillet
e njeriu është i lig
që me pare blehet-shitet
por un një gjë e di
se kjo botë është bardh e zi
ti luftoje të zezën
do t’mbetet vetëm “drejtësi”

…ti

ti më the
padrejtësia gjithmon do t’fitoj
mos harro
ku s’ka drejtësi ka
korrupsion…
korrupsion….korrupsion
ne mundemi gjithçka
duhet të ndryshojmë
ne duhet por askush
neve s’na ndëgjon
ne mundemi
andaj duhet të luftojmë
për një ardhmëri
më të mirë në këtë vend
çoje zërin lartë
dhe neve na ndëgjo
bashkohu me ne
se kurr nuk është vonë
ne mundemi
gjithçka duhet të provojmë…
të provojmë…
të provojmë…Publikimi: 01/12/2007


Më Shumë Këngë Nga Erozioni:


Komente 0


Erozioni - Korrupsion
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Korrupsion".
3. Video është e këngës "Korrupsion", por nuk këndohet nga Erozioni.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.