Më mbaj mend (për 1 muaj)

Visi Meçi - Malli I Nanes Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  3

“Malli i Nanes”
1.
O Vujtje edhe dhimbjee, ke kalu moj nan
Bama mu hallall, se vetem t’kam lan
Nuk kam dasht t’largohem, por jeta e vshtir
Me lot jemi nda moj nan, ti e din shum miree (x1)

Refren:(x1)
Oj Nen drit e syve, shum po du me t’pa.
A hallet e rana, mu bre me kan ra
I vetem pa moter, i vetem pa vlla.
A driten e diellit nan, ktu sjam tu e paa e (x1)

2.
E rruga e ran, pa buk e pa uj.
A jeta e vshtir, nan bre ndhe te huj.
Kush n’ket dhe te ziii, mua ma qan hallin
Kush per ty moj nan, mua ma hjek mallin (x1)

Refren:(x1)
Oj Nen drit e syve, shum po du me t’pa.
A hallet e rana, mu bre me kan ra
I vetem pa moter, i vetem pa vlla.
A driten e diellit nan,ktu sjam tu e paa e (x1)

3.
A hekat e tua, shum t’rana jan kan
Sa lot i ke derdh, moj e dashmja nan
T’mirat e ksaj botee, ti mi ke uru
Oj nan un kur t’kthehem, shum ti ke me u gzuue (x1)

Refren:(x1)
Oj Nen drit e syve,shum po du me ‘tpa.
A hallet e rana, mu bre me kan ra
I vetem pa moter, i vetem pa vlla.
A driten e diellit nan, ktu sjam tu e paa e (x1)
Ervis Meçi
Publikimi: 13/02/2022
Muzika: Ervis Meçi
Teksti: Ervis Meçi
Cifteli: Rexhep Kuçi
Orkestroi: Kujtim Hyseni
Operator: Robert CaniVisi Meçi - Malli I Nanes
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Malli I Nanes".
3. Video është e këngës "Malli I Nanes", por nuk këndohet nga Visi Meçi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ervis Meçi:


Komente 0