Më mbaj mend (për 1 muaj)

Erza Hasolli

Nuk ka akoma asnjë votë

  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 17 Vjeç
BIOGRAFIA: Erza Hasolli është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo për fëmijë/junior. Ka lindur në Irlandë dhe jeton me familjen në Prishtinë. Talentin e saj në të kënduar e ka zbuluar mamaja teksa e shihte të performonte kur ishte më e vogël. Ajo ka marrë pjesë në shumë festivale në Kosovë, Maqedoni e Mal të Zi. Ka 2 këngë të vetat të cilat janë vlerësuar me çmime. Luan piano dhe pëlqen që kohën e lirë ta kalojë me motrën e saj të vogel. Loja e tyre e preferuar quhet “The Voice” ku përveçse këndojnë duhet të kthejnë karriget për ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Finaliste në

The Voice Of Albania

Komente

Asnjë Koment

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Erza Hasolli

Komente 0