Më mbaj mend (për 1 muaj)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  260
  • Vendlindja:
  • Itali 
  • Mosha:
  • 29 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: Ester Hoxha është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe për fëmijë/junior. Per here te pare ne skene u ngjit kur ishte vetem 5 vjec, per te deputuar me kengen "E dua muziken" nga kompozitori Miron Kotani. Ajo qe zbuloi per here te paretalentin e Esterit ishte Violeta File e cila tashme fatkeqesisht nuk jeton me. Ishte ajo qe vuri re nje ze melodioz, te bukur dhe i rekomandoi te fillonte pianon. Në Dhjetor 2001, Ester Hoxha & Hersiana Matmuja marrin pjesë në Ylberi 2001 me këngën "Uikend". Në Gusht 2002, Ester Hoxh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente

2 🔥

    Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem

    Shiko më shumë

» Dërgo Një Këngë »

Tags: Ester Hoxha

Komente 2